İKİ-ÜÇ AY İÇİNDE 3 SAĞLIK MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

0
314

İlimiz Sağlık kuruluşları siyasilerin deneme tahtası haline geldi.,

Tahminen 2-3 ay gibi bir süre önce İl Sağlık Müdürü Alpaslan Erol görevinden alınarak yerine diğer bir hemşerimiz Cerrah Op. Nevruz Erez getirilmişti.

Siyasi bir tasarruf olan bu tayin ve atamalardan atananlardan daha çok değişikliğe neden olan siyasilerin, halkımızın tepkilerine sebep olurken bu kişilerin aileleri arasında sıkıntı ve husumet yarattığı da görülmektedir.

Akıl ve mantığın ermediği enteresana diğer bir olayda; bir iki ay önce Alpaslan Erol’un yerine getirilen Nevruz Erez’in ayağını tozu gitmeden ve koltuğunu ısıtmasına fırsat vermeden alelacele alınıp üçüncü bir hemşerimizin bu göreve getirilmesi neyin nesidir, anlam mümkün değildir.

Siyasi oyunlara yetenek sahibi bu gencecik insanlarımızı feda etmemeliyiz. Günü geldiğinde bu yapılanların karşılığının alınacağı ve bedellerinin ödeneceği hesaba katılmalıydı.

Kendisiyle yaptığım telefon görüşmemizde, sayın Nevruz Erez; üzülmediğini ve sıkıntı duymadığını ifade ile sebebin “bazı ihalelerden kaynaklandığını” söylemiş ve hiç yüksünmeden Ankara-Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki Genel Cerrahi Bölümündeki görevine döndüğünü belirtmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz