EVET SÜLEYMANİ” BİR KAHRAMAN ve ŞEHİTTİ

0
338

Bir süre önce Iğdır Aras gazetesinde çıkan aşağıdaki yazı benim dikkatimi çekti. Bu yazı, kendi akıllarınca, şehit kahraman Süleymani’yi yazan, çizen ve methiyesini yapanları zan altında tutmak maksadına matuf bir yazıdır. Aslına benim merakım, bu beylerin Süleymani’den neden bu derece rahatsız oluşlarıdır!
Yazıda; “Mecit Başkan Ya, ülkenin vatandaşı olan insanlar iki gündür kasım Süleymeninin resmini profil resmi yapıp şehit diyorlar peki Türkiye’nin bir çok generali şehit oldu bunlar neden bu kadar tepki göstermediler ve acaba Türkiye İRAN arasında savaş olursa hangi cephede olacakları benim kafamda çok soru işaretleri bırakıyor” denmişti.
Evet, kahraman şehidi yazan çizen ve methiyesini yapanlardan birisi de benim. Var mı buna karşı çıkıp cevap verecekler, çıksın görelim. Merak buyurmasınlar onlara verecek usturuplu bir cevabı buluruz.
Süleymani bize göre yiğittir, kahramandır ve şehittir. Onunla birlikte bizimde şehit olmuş Türk asker ve Generallerimizin Ruhuna Fatiha olsun.
Bende İranlı değilim. Türk’üm ama İranlı gibi İslam’ım-Müslümanım. General Süleymani’de İslam ve Müslümandı. Ama unutmayalım ki o’da bize göre bir Türk’tü. Türk Generalinden farkı yoktu. Dedik ya Türk olmasa bile İslam ve Müslümandı. Ne farkı var. Din kardeşimiz olması yeterli idi. Ayrıca o’nun kahramanlığı, o’nun yiğitliği, mazlumların savunucusu olması ve İsrail-Amerika gibi Siyonist Türk düşmanlarına karşı verdiği başarılı mücadelesi benim için yeterli bir sebep ve gerekçe idi.
Hangi cephede olunacağına gelince; elbette ki, kendi ülkemin kendi toprağımın müdafii ve savunucusu olurum. Umarım yeterli açıklama ve cevaba vakıf olunmuştur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz