EBABİL KUŞLARI

0
330

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.

1- Görmedin mi Rabbin ne yaptı fil sahiplerine!
2- Onların tuzaklarını boşa çıkarmadı mı?
3- Üzerlerine sürü sürü kuşlar saldı.
4- Onlara balçıktan pişirilmiş sert taşlar atıyorlardı.
5- Derken onları, yenilmiş ekin yaprağı gibi kılıverdi
Fil süresini hepiniz bilirsiniz zamanın firavunu Ebrehe fil takviyeli ordusuyla kabeyi yıkmaya gidiyordu. O esnada ebabil kuşları ordunun başına taşlar yağdırdı. Onbinlerce belki milyonlarca..Ordu yerle yeksan oldu.
Şimdi bu olay bana günümüzün ebrehelerini hatırlattı. Daha düne kadar parmak sallıyorlardı dünyaya. Bugün Newyork’ta hastane yetişmiyor. Hani bunlar teknoloji deviydiler ne oldu! O kadar firavun olmuşlardı ki ocak ayında iki ülkenin üst düzey komutanlarını kendi vatanlarında hava alanında vurdular. Arkasından da ne dediler bütün dini mabetlerinizi vurabiliriz.
Zaten beslemeleri IŞID bazı mabetlere saldırmıştı. Hz Zeyneb’in türbesi kaç kez saldırıya uğradı orayı savunan nice askerler şehit oldu. Samarrada iki ehlibeyt imamının türbeleri hasar gördü tadilat hala sürüyor. Nice başka dini mekânlar… İnsanlar kendi vatanlarında mazlum ve gariptiler. Kimbilir ne kadar ah ettiler… Bütün dünya kör ve dilsiz kesilmişti. İşte bu yüzden evrensel bir bela geldi. Görelim Mevla’m neyler neylerse güzel eyler…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz