“Sorumluluğumuz”

0
654

    İnsanoğlunun yaşadığı sorunların kaynağını inceleyelim. Bu sorunların kaynağında nelerin olduğuna baktığımızda belki de birçok neden göreceğiz. Bu sorunların kaynağındaki, nedenler; nerden ve nasıl ortaya çıkıyor, onu da düşünelim derim. Belki de bu soruyla birçok sorunlara cevap bulup doğruya ulaşabiliriz. Yani Biliyoruz ki her insan, rabbi katında önce kendinden sorumludur. İnsanın rabbi katındaki sorumluluğu, hem kendisine hem de çevresine karşı sorumluluğunun yolunu da açıyor. Bu yüzden sorumlu olduğumuzun farkına varmalıyız.  bugünlerde coronavirüs bela olarak dolaşıyor.. bu belaya karşı biz başa çıkmak veya önlem alma konusunda sorumlu olduğumuzun farkında mıyız? Bu bizim yukarıda da söylediğim gibi hem kendimize hem de çevremize karşı sorumluluğumuzun gereği değil mi! Peki bu virüs belasına sebep olan nedir, bu virüs daha önce var mıydı, bu da önemli sorulardan biri.. Bu bir sorumluluk eksikliği değil mi, sorumlu olduğumuz konularda sessiz kalmamız veya herhangi bir eylemde bulunmamamız bizim sorumlu kılmıyor mu, bunların cevabını kendimize sorduğumuzda alacağımızı düşünüyorum…

    Son olarak unutmamamız gerekir ki bizi kurtaracak olan sorumluluğumuzun farkında olmamızdır..  Rabbim bizleri affetsin ve bu belayı üzerimizden defetsin inşallah.

Bayram YAZICI 22/03/2020

Önceki İçerikEsad Köpeği (!)
Sonraki İçerikNakışlı Cezve
1984 Iğdır doğumluyum. İlköğretim ve Lise öğrenimini Iğdırda tamamladıktan sonra Lisans eğitimimi ise Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladım. Şuan İstanbul Barosu’na kayıtlı avukatlık görevini yapmaktayım. Aynı zamanda Adalet Bakanlığı resmi uzman arabulucusuyum. Tüketici Ve Yardımlaşma derneklerinde yönetici olarak görev yapmaktayım. Evli ve 2 Erkek çocuk babasıyım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz