Din Söylemleri Revaçta

0
337

Son günlerde ortalıkta din söylemleri revaçta ..Gayri Müslimler Müslüman oluyor vs. Bırakın bu safsataları. İnsanlık tarihi yeni salgın görmedi ki belli yüzyıllarda oluyor. İnsanlarda din falan değiştirmiyor. Geçen gün İspanya da ezan sesi görüntüleri atılmıştı. Ezan sesli okundu diye İspanya İslam’a dönmedi. Benzer görüntüler başka Avrupa ülkelerinden de geldi. İnsanlar cep telefonlarına camilerdeki sesi kaydediyorlardı. Ezanin sesli okunması yasaktı. Şimdilerde salgın dolayısıyla halkın morale ihtiyacı var. Ülker’de bunun farkında bu nedenle bir süreliğine izin veriyorlar.
Avrupa’nın Müslüman olmasına meraklı kitleler önce kendilerini sorgulasınlar. Ne kadar Müslümanlığın gereğini yapıyoruz diye. Allah ın evine gidiyor dönüşte polisin yüzüne tükürüp ben hastaysam sende ol diyor. Mezarlıkta ölü gömülmesine izin vermiyor. Fırsatçılık yapıp fahiş fiyatla mal satıyor. Her türlü yalan, dolan, iftira, fesatlık diz boyu. Sonra da neymiş falan ünlü Hristiyan Müslüman oldu. Olduysa kendine kime ne onun dininden.
Kendi dinimizden bi haber yaşıyoruz. İslam tarihini, peygamberler tarihini bilmiyoruz. Peygamberin ailesi varisleri kimdir haberimiz yok. İslam ahlakını uygulamıyoruz. Ariflikle hiç işimiz olma .Bırakın İslam’ı ,asgari düzeyde insan olamıyoruz sonrada neymiş dünya Müslüman olacakmış.. Bırakın bu mavalları kendimize bakalım. Merak etmeyin bizden başka din simsarlığı yapan yok. Ülkeler ilerleyen günlerde sorunları nasıl çözecekler onu düşünüyorlar. Bir an önce bizde gerçekleri görsek iyi olacak…Büyük bir ahlâkî ve ekonomik kriz kapıda..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz