Dışarıda Olaganüstü Birşey Yok

0
356

Pencereden bakıyorum.Dışarıda olağanüstü bir şey yok. Ağaçlar aynı, sokak aynı, güneş bulutlar yağmur aynı.Doğa her zamanki rutin bir baharı yaşıyor.Ne kadar sessiz ve dingin. Rüzgarları esiyor hafif ve alımlı, tomurcuklanıyor dallar yeşeriyor ama bağırıp çağırmadan usulcacık. O bizsiz daha mutlu sanki. Fazladan egzoz dumanları,endüstri karmaşası yok.
Ama insanlar. Artık onlar için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Tüm dünyayı kapsayan kocaman bir deprem yaşanıyor. Yer yerinden oynuyor. Tüm değerler altüst. Çatırtıları duymuyor musunuz? Kırılıyor,yenileniyor,temizleniyor,değişiyor. Dünya insandan sıkıldı,yoruldu, tiksindi iğrendi, o uzlaşmaz yok edici bencil yüzünden, kibrinden, “bi uzak dur, bi geri dur!” dedi. Yıkılıyor dünya bakmayın. Altından ne kadar sağ çıkarız bilmem ama yıkılıyor. Ama dünyaya insanlığa en ufak bir pişmanlığı da yok; bir kısım insanlar hala nasıl kazanırız peşindeler, krizleri fırsata çevirme ve kap kaç gemisini kurtarma derdindeler.
Bu telaşı hissedebiliyor musunuz? Nasılda o koca patronlar karlarının peşine düştüler. Bu olay bile onlara hiçbir şey öğretememiş. Ölüm kol geziyorken sokaklarda, insanı insana gizli düşman etmişken hala bir arpa boyu yol alınmadığını üzülerek görüyorum. Tanrı daha nasıl anlatsın. Artık neye inanırsanız bilmem ama kula kulluk etmemek gerek. Ne kadar güçlü olsalar da onlar da bir insan ve dünyada olanlar dünyada kalır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz