Mübariz Mansimov’un Şartlı Tahliyesi İsteniyor

0
403

Bir süreden beri ülkemizde tutuklu Azerbaycan asıllı Türk kimliğine sahip, milliyetçi vatan sever biri olan ve ülkemizdeki şirketlerinde binlerce işçi istihdam etmenin yanında gemi işletmeciliği yapan Mübariz Mansimov’un uzun süreden beri tutukluluğu sorun haline gelmiş ve olayın Feto ile ilişkilendirilmesi antipati yaratmış ve tepkiler doğurmuştur.
Bilgili, yaratıcı, İşbilen, yardım sever ve merhamet sahibi biri olduğu, fakir-fukara’ya babalık yaptığı belirtilen Mübariz Mansimov’un haksızlığa uğradığı, bir komploya kurban gittiği ve özellikle bunda Feto ile Ermeni lobilerinin etkili olduğu ifade edilmektedir.
Mübariz Mansimov’nın; masum ve hastalık durumunun mevcut olduğu belirtildiği, kendisine iftira atıldığı ve haksızlık yapıldığı görüş ve kanaatine sahip olanlar; tutukluluk halinin devam etmesini kabullenemediklerini ve hiç olmaz ise mahkeme sonuçlana kadar şartlı tahliye edilmesinin doğru ve isabetli olacağını savunur hale gelmişlerdir.
İftira atıldığı ve tahliye konusunda bize sayısız görüş ve bilgiler ulaştıranların dışında, Cumhurbaşkanımıza, BM. Meclisi Başkanlığına, Adalet Bakanlığına ve bir çok üst makamlara; Azerbaycanlı, Dünya Şair ve Yazıcılar İttifakı’nın Prezidenti Dr. Qaraxan Ekberoğlu Yakupov tarafından imzalı bir yazının gönderildiği öğrenilmiştir.
Umarız, sayın yetkililerimiz; bu konuda duyarlılık gösterir, hem hastalığı hem de firar olma ihtimalinin olmayışını dikkate alarak Mübariz’in şartlı tahliyesine karar verilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz