En Tehlikeli İllerden Biri IĞDIR’dır

0
361

Iğdır ilimizde korono vaka sayısının küçümsenmeyecek kadar sayıda olduğu, buna rağmen (her defasında ifade ettiğimiz gibi) İran ve Nahcivan’dan yasal veya yasal olmayan yollardan giriş çıkış yapanların tehlikenin boyutunu artırdığı bilgisini almış bulunuyoruz.
Koronadan hastane yataklarının dolu olduğu (ki, yatak kapasitesi azdır) ve en önemlisi temizlikte kullanmak zorunda olduğumuz sıcak suların bir haftadan beri akmadığı ve büyük bir sıkıntı yaşandığını belirten vatandaşlar, bu sorunun biran önce halledilmesi ve korunacağız diye uğraşırken hastalığın daha çok yayılmasına seyirci kalınmaması yönünden yetkililerin uyarılmasını talep ediyor.
Haftalardır sıcak suyun akmadığını bilen ve gören yetkililerin bu duyarsızlığı ister istemez halkımızın tepkilerine sebep teşkil etmiştir.
Herne kadar şuanda vaka sayısı az görülse de nüfus oranına bakılırsa diğer illere göre küçümsenmeyecek kadardır. Bize göre zaman içerisinde Iğdır en tehlikeli ve vaka sayısı en çok görülecek bir olacaktır. Bunu da ilgililerin çok iyi bilmesi ve şimdiden Iğdır’ı karantina kapsamına alması lazımdır.

Not.Bu haritayı sık sık kullanmamı sebebi; 3 diğer ülkeyle bağın oluşunu göstermek içindir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz