Hiç Düşündünüz mü !!!

0
340

        Neden Geçmişte ki Kavimlere Bela Geldi?

Kur’an okuyunca lanetlenmiş azan kavimlerin halini hayal ettim… Sakın bizler de onlar gibi olmayalım?

        Onların hayatları; vurdumduymazlık, kumar, içki, faiz, fuhuşta sınır tanımaz, Peygamberleri katl, Lut as kavminin sapıklığı, Nuh (as) kavminin sapkınlıkta ileri gitmesi, İsrail oğullarının Hz. Musa’ya (as) yaptıkları, Hz. İsa (as) kavminin azgınlıkta sınır tanımaması ve sloganlarla çarmığa gerilme olayı ki… Ve cahiliyetten medeniyete kavuşturan Hz. Muhammed’in (saa) değerinin bilinmemesi ümmetten bir kısmının Ondan sonra cahiliye zihniyetine geri dönmesi ve Ehlibeyt (as) imamlarının kendi elleriyle katl (şehit) edilmesi gibi örnekler verilebilir…

       Yalnız şuna dikkatinizi çekmek istiyorum!!!

       Tarihte ki geçmiş kavimlerin Peyam edenleri {Allah elçisi canlıydı ve onların yüzüne karşı söylerdi} vardı. Azan kavimlerine Allah’ın azabını hatırlatırdı.

Ama biz Peygamberimize (saa) ulaşamadık ve uyarıcımız Kur’an ve Hadisleri de dikkate almadık ve zamanın İmamının (af) olduğuna inanmadık.

       Bu Coronavirüs bize: “Ey azan kullarım, size bir uyarı gönderdim eğer hatalarınızı anlayıp tövbe etmezseniz; tıpkı geçmiş kavimler gibi sizleri de helak ederim,” uyarısı mı acaba?

       Sahi neden bu bela bütün dünyaya musallat oldu?

       Maalesef sizler tövbe edip, gözyaşı döküp yakaracağınıza evlerinizde; sazlı sözlü, içki masaları, çörekler börekler, kadeh kaldırmalar, yemekler içmeler ve ve ve… Hele bir de kalemlerini yanlış tarafa çevirenlere ne demeli.

       Ne olacak bu haliniz???

       Allah’a cc dönüp {akledenlere} dua edenlere selam olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz