Karakurt Dereleri Ulaşıma Kapatıldı

0
307

      Iğdır-Erzurum Karayolu güzergâhındaki Karakurt derelerinde yapılan barajın su tutması sebebiyle Karakurt dereleri; Iğdır ve Kağızman üzerinden başka illere yolculuk yapan otobüs seferlerinin ulaşıma kapatılmasına sebep oldu.

     Iğdır Valiliğinden yapılan açıklamaya görü, Sarıkamış-Karakurt bölgesinde yapım çalışmaları tamamlanan ve 09.02.2020 tarihinden itibaren su tutmaya başlayan Karakurt Barajı nedeniyle daha önceden ulaşımın sağlandığı Karakurt-Kağızman arasındaki kesim 26.02.2020 tarihinde trafiğe kapatılmış olup alternatif güzergâhlar üzerinden sağlanmaktadır.

     Yapılan Çalışmalar neticesinde baraj su kotunun etki edeceği Sarıkamış-Karakurt 12. Bölge Sınırı Horasan Yolu 21.04.2020 tarihinde saat 10.00 itibariyle trafiğe kapatılmış olup ulaşım alternatif güzergâhlar üzerinden sağlanmaktadır.

     Iğdır’dan batıya giderken zorunlu olarak kullanılan ve yolların çok dar olması sebebiyle sürekli kazalara sebebiyet veren Karakurt dereleri baraj sebebiyle kapatılması sıkıntıların da giderilmesine vesile oldu.

     Iğdır’dan seyahat edecek olanlar Ağrı veya Kağızman-Sarıkamış üzerinden batıya gidebileceklerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz