İktidarın Azizliği…

0
278

Amerika devleti başta olmak üzere, ezeli ve ebedi Türk düşmanı olan, on binlerce insanımızı katleden Ermenistan dahil sayısız ülkelere sağlık malzemesi gönderen iktidarımız ne yazık ki kendi ülkesinde kendi halkına bir maskeyi verme imkanından mahrum ve acziyet içerisinde bulunmaktadır.

Birçok vatandaşın, corona başladığı günden beri maske bulamadığını, yetkililerin, maskelerin dağıtımı konusunda istikrarlı davranamadığını bu yüzden sıkıntının had safhaya vardığına dair şikâyetlerini almış bulunuyoruz.

Basından öğrendiğimize ve tv ekranlarından şahit şahit olduğumuza göre, paralı veya parasız maske bulamayanların cadde ve sokaklara çıktığında emniyet güçleriyle karşı karşıya gelmekte ve maske takmadığı gerekçesiyle yüklü cezalara muhatap olmaktadır.

Öyle derler ya “ bu ne perhiz bu ne lahana turşusu”. O misal hükumet kendi vatandaşına maske vermekten acziyet yaşarken diğer ülkelere malzeme göndermesi neyi nesi bilemiyoruz.

Corono virüsü çıktığı günden beri maske dağıtımı konusunda ikilem yaşayan ve tezata düşen iktidar hala bu konuda acziyetini giderememiştir.

Bu maske konusunda Iğdır’dan bir mesaj aldım. Oğuzhan Bilen kardeşimiz “15 gündür müracaat ettik ama ne yazık ki 51 ülkeye maske giderken hala bize gelmiş değil” niye, diyor ve soruyor. Değerli hemşerimin bilmediği şey; siz 15 gündür bekliyorum diyorsunuz ama, İstanbul gibi kalabalık şehirlerde yaşayan insanların bir buçuk iki aydır maskesizlik yüzünden ya dışarı çıkamamakta yada ağır para ceza ödemek zorunda kalmaktadır.

Bunlarda  iktidarın vatandaşlarına uğrattığı azizliktir!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz