İnancına Bağlı Türk’üz Biz..

0
288

Eski A.A. Başkanı olduğu söylenen Kemal Öztürk isimli bir zibidi çıkmış “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur” diyor ve kendisinin cibilliyetini unutarak kendinden daha çok vatanperver, yurdunu-ülkesini herkesten çok seven-savunan, bayrağına ve geçmişine sadık, has Türkoğlu Türk olan Türkmen-Şia’lara dil uzatmış ve ‘Türkmen-Şialar dahil Türkiye düşmanıdır’ deme ahlaksızlığını, cüret ve terbiyesizliğini göstermiştir.

Bu salyalı kişiyi araştırmaya kalkarsak; Türk olmadığını belki de Vahabi soyundan geldiğini anlamış oluruz.

Türkmenlik-Şiiliğe gelirsek; bende aynı tabia’dan”gurup”tanım. Kendimle, ırkım ve mezhebimle, inancımla gurur duyuyorum. Çünkü her şeye rağmen Türkoğlu Türk’üm ben.

Kullanılan bu ifade, şuanda her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğumuz zamanda söylenmesini büyük bir talihsizlik olarak görüyorum.

Hiçbir Türkmen veya Şii Türkmen söylenen ve ithamkâr bu ifadeler layık değildir. Tarih boyunca Türk olduklarından gurur duyan, her halükarda Türklüğü ile iftihar eden, ayrımcılık-bölücülük ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bu insanların bugüne kadar herhangi bir kanunsuz olaylara katılmadığı, hep devletinin yanında, askerle asker polisle polis olduğu, vatan millet konusunda birlikteliğini sürdürdüğü, bilinen ve inkâr edilemeyen bir gerçektir.

Bölücülük yapan, ayrımcılığa çanak tutan, nifak tohumu ekmeye çalışan bu ahlaksız ve onursuz, Müslümanlığın yüz karası dahası Türklük düşmanı olan bu soysuzu kınıyor, lanetliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz