Ermeni Sorunu Tartışıldı

0
284

       Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Sözer Akyıldırım, katıldığı iki ayrı akademik toplantıda Ermeni sorununu anlattı.

       Sözer Akyıldırım; Ankara’da düzenlenen “Kültür ve Sosyal Bilimler Üzerine Uluslararası OECD Çalışmaları Konferansında”, “Talat Paşa Suikastinden günümüze Ermeni Terör Örgütleri tarafından şehit edilen diplomatlarımız” başlıklı bir sunum yaptı. Öğr. Gör Akyıldırım, sunumunda 1920’li yıllardan 1980’li yıllara uzanan süreçte Ermeni terörizminin gelişimini ve Ermeni teröristlerin hedefi olan Türk diplomatlar ile devlet adamlarını anlattı.

      Öğr. Gör. Akyıldırım, “5. Uluslararası Taras Shevchenko Sosyal Bilimler Kongresi”nde ise “Millet-i Sadıka olan Ermenilerin Türk topraklarındaki isyanları üzerine bir çalışma” başlıklı bir sunum yaptı.  Akyıldırım, sunumunda; 1882-1909 yılları arasında çıkan Ermeni isyanlarını anlatarak, kongre katılımcılarını Ermeni meselesinin ortaya çıkışı hakkında aydınlattı.         Uluslararası kongre, Covid-19 salgını nedeniyle online olarak gerçekleşti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz