AKP İPE UN SERİYOR..

0
323

      Son günler bir “İHTİLAL” konusu ortaya atıldı ve olmayacak bu dedikodu yüzünden siyasiler birbirine girdi.

      Bunu ortaya kim attı diye düşünülürken Cübbeli diye bilinen bir sahtekâr/din-inanç sömürücüsü, mezhep bezirgânı, başka bir tabirle; şarlatan “ben rüyamda gördüm” diye ortaya çıktı.

      Aslında cübbelinin bu rüyası, “söyleyene değil söyletene bak” misali; bir başkasının çanağına su taşımak için ifade edilen ağızdı.  Açıkça bu ifadeyi o’na bunu söyleten daha doğrusu söyletmeye zorlayanlar, siyasi kazanım için ortalığı germeye ve bulanık su’da balık avlamaya çalışanlar olmuştur.

      Niyet ve amaç belli idi; seçimi kamunun tartışmasına açmak ve meşrulaştırmaya çalışmak için bir ön hazırlıktı. Tükenmişliğini gözden kaçırmak ve gelecekte, yarattığı ağır ekonomi sıkıntı yüzünden karanlığa ittiği halkından destek bulamayacak olanların ortaya attığı uydurma bir haberdi.

      Çaresizlik içinde debelleşen ve kurtuluşu; ilk seçimde, iktidarı bir başka siyasi partinin kucağına bırakıp kaçmayı düşünen bu günkü iktidar, kurtuluş çaresi aramaktadır.

      İktidar geleceğini kurtarmak, yapılan yolsuzluk, hırsızlık ve suiistimalleri örtbas etmek sonra da çoğu insanın başını yakma pahasına türlü türlü entrikalar çevirme peşindedir. CHP nin, yeni kurulan Ali Babacan’ın (Dava) ve Ahmet Davutoğlu’nun (Gelecek) partilerinin mecliste temsil edilebilmesi için milletvekili transfer edileceğini uygun görmeyen, buna alınganlık ve kızgınlık gösteren AKP, MHP ile olan Cumhur ittifakının kazanmasının zor olduğunu düşündüğü için başka alternatifler aramaktadır.

      AKP nin CHP ile ittifakı imkânsız olduğuna göre, kapısını çalacağı, her ne kadar eleştirse de kötülese de, hain ve PKK cı ilan etse de çaresizlik içinde, istemiyorum dese de “yan cebime koy” kabilinden, HDP olacaktır. Çünkü SP si ve diğer ufak partilerin oy yetersizliği, MHP ile İYİ partinin yan yana geliş olasılığının bulunmayışı ister istemez HDP sıcak bakışına sebep olmaktadır. “Deveye hendek atlatmak” gibi zor olacağını bilebile çareyi ve çıkar yolu HDP de görmektedir. Nasıl olacağına gelince; bilirsiniz HDP in bir emeli bir gayesi var. Onu gerçekleştirmek için AKP sinden taviz isteyecek ve naçar olan AKP, kerhen de olsa bu tavizi vermek zorunda kalacaktır. Tıpkı, mahalli seçimlerde, bugün hakaret ettiği, varlığının zararlı olduğunu söylediği Öcalan’ın mektubunu tv. lerde okutması ve kardeşi Öcalan’ı devlet kanallarına çıkarıp konuşturması gibi. Yani, bunları tahakkuk ettirmede yeis görmeyecektir.

      Bugüne kadarki söylemleri yalan üzerine kurulan, gerçek dışı, tezatlarla dolu beyan ve ifadelerini yutacak olan AKP nin bütün derdi, seçim kazanmak ve onun içinde tabuları yıkıp her şeyi mubah saymak olacaktır.

      Kısacası, AKP ipe un seriyor ve sermeye de devam ediyor.

      Korku yaratarak sindirme prensibiyle hareket eden AKP nin bundan sonrada her türlü hile, entrika ve şiddete başvuracağı da mümkün görülmektedir. .                                                                        Hakaretler, küfürler, iftiralar, kaba kuvvetler hazımsızlığın delilidir diyor seçimlerin en kısa bir zamanda olacağını tahminde yanılmayacağımı ifade etmek istiyorum.

     Derelerde su kurudu.

     Halkımızın boğazından geçecek bir lokma ekmek, bir damla su’ya çare bulamayan iktidarın vaad ve söylemlerinin hepsi afakidir.

     Geriye; seçimlerde iktidarın yapacağı alavere dalaverelere, kaptı kaçtılara, sandık başı ve bilgisayar oyunlarına dikkat etmek kaldı.  

     Geleceğimiz karanlıktır. Her türlü olaylara gebedir. Bu iktidardan ışığı kalmamış, sıcaklığı vatandaşı ısıtmıyor. Allah halkımızın yardımcısı olsun, beterin beterinden korusun, diyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz