NEREDE AZERBAYCAN SEVİCİLERİ !?

0
257

Duyumlarımıza göre Ermenistan işgal edip binlerce Azeri Türkü’nü topraklarından sürgün ettiği Karabağ’da seçimler yapıyor, hükumet kuruyor hatta cumhurbaşkanı atıyor ve böylece dünya devletleri nezdinde kendilerini tescil ettirmeye çalışıyor.
Yasal ve hakkı olmayan Ermenistan’ın bu çalışmalarına, yaptığı bu haksız ve yersiz uygulamalarına Dünya neden suspus diyemeyeceğim. Çünkü Dünyadan önce buna karşı çıkacak, tepkisini ortaya koyacak, yaygarasını koparacak, ortalığı velveleye verecek, dünyayı ayağa kaldıracak Azerbaycan hükumeti-devleri ve onun başcısı nerede!? Sulh yoluyla halledilmesi kendileri için bir hayal olan ve girişimlerinin netice vermediği ortada iken neden İlk baştan yapması gereken silahlı mücadelesini ortaya koyup kaybettiği toprağını, Ermenistan ’dan her yönüyle daha güçlü olmasına rağmen geri alma cüretini göstermemiştir. Hani bir atasözümüz var” korkak bezirgan kar etmez” misali Azerbaycan devleti acaba bu kadar pısırıksız, cesaretsiz, korkak mıdır!? Onun için mi yıllar yılıdır kaybettiği toprakta onca faaliyetler yapılırken suspus olmuştur.
Dahası, bizim ülkemizin nerede ise köylerine varana kadar Azerbaycan adına kurulan derneklerimiz nerede!? Sesleri ve solukları niye çıkmaz. Ara sıra cılız da olsa verdikleri beyanat ve yaptıkları gösterilerini şimdi ortaya koymazlar. İş olsun, ismim duyulsun, bir sıfatım olsun, belki ufak bir menfaat sağlarım düşüncesiyle kurdukları derneklerin de asıl olan bu konularda sessizliklerini yadırgadım.
Allah; kimseyi özellikle de gariban Azerbaycan halkını sizin gibi çıkarcı, menfaatçılara muhtaç etmesin. Kendi korkak hükumetine de cesaret versin, biran önce toprağına sahip çıkmayı nasip etsin.
Irak’ta, Suriye de ve Libya da iyi bir rol oynayan bizim devletin de bu sessizliğine anlam veremediğimi söyleyemem çünkü kendi devleti bu derece sessiz ve sakin ise yapılacak bir şey yoktur.
Hem Azerbaycan hükumetini hem de ülkemizde Azerbaycan adına kurulan dernekleri bu sesiz ve duyarsızlıklarından dolayı kınıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz