Iğdır’ın Makûs Talihi Sona Eriyor mu!..

0
331

Iğdır valiliğinin yaptığı açıklamalara bakılırsa, yapılacak bir sürü hizmetlerle ilimizin maküs talihi sona ermiş olacaktır.                                                                                              Sıralamayla ele alırsak:

*     Cumhuriyet caddesi ile rahmetli Av. İbrahim Bozyel Caddesi arasında kalan 9000 m2lik alanda Kent estetiğine uygun olarak Kentsel Dönüşüm çalışmasının başlatılacağı,

*Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kanaliyle İl’imiz de Yeşil Kuşak Projesi gerçekleştirilecektir,   *  Millet Bahçesinden başlayarak Melekli Beldesine kadar devam edecek olan Yeşil Kuşak 1 projesine 1.000. 000.00 tl. başlangıç ödeneği hibe edilecek ve danışmanlık hizmetleri desteği verilecektir.                                                                                                                                                                           talimatının verildiği,                                                                    * Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ihtiyaç duyulan 1 adet vinçli çöp aracı, 1 adet sıkıştırmalı çöp aracı,1 adet Vidanjör, 1 adet yol süpürme araçlar *  Kent Meydan projesi yapılacak, Belediye ve Polis Merkez Amirliği binaları kaldırılacak, şehir estetiğine uygun Haydar Aliyev parkı yapım çalışmalarına başlanacaktır,                                                                                                                                                          *     Şehrin tüm alt yapı sorunlarının çözümü için (içme suyu-kanalizasyon-atık su arıtma tesisi) hemen başlanması için İller Bankasına gerekli çalışmalara hemen başlanmasının temini için talimat verildiği,                                                                              Öğrenilmiştir. 

Beklentimiz odur ki, bu söylem ve ifadeler gerçekleştirilmiş ve başta da ifade ettiğimiz gibi ilimizin makûs talihi silinmiş ve sona ermiş olsun.

Bu konuda sayı valimiz Enver Ünlü beye çok iş düştüğünü ve kendisinin çaba, gayret ve  becerisi sayesinde yüzümüzün gülmüş olduğunu görmüş oluruz..

Yapılacak ve yapılması gereken bu hizmet ve çalışmalar gerçekleştiğinde kendilerine minnet duyacağımız Valimize şimdiden teşekkür ediyor, başarılı olmasını diliyoruz.

SGK binasının yan tarafında bulunan alanda kamu hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi için yeni bir hükümet konağı yapılacağı,.

   Daha önceleri de yayınladığımız gibi Hakveyis göledinin bulunduğu alanda, 90.000 m²lik alan üzerine Millet Bahçesi yapılması talimatı TOKİ’ye verildi. Millet Bahçesinin TOKİ tarafından 15 Haziran’da ihale edileceği ve eski cezaevi yerine 5500 m² alanda Dilucu Şehitleri Anıt Parkı’nın yapılması talimatı, Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından İller Bankası’na verildiği program dahilindedir..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz