Sağlık Çalışanları Hayal Kırıklığına Uğradı

0
320

   Şehit Gazi Sen Sağlık İl Başkanı Ayşe Gölçek, sağlık çalışanlarının bu bayramı buruk kutladığını söyleyerek şu görüşlere yer verdi. ”Bir bayram daha geldi. Öncelikle başta tüm sağlık çalışanlarımız olmak üzere, şehit ve gazi ailelerimizin ve tüm ülkemizin mübarek ramazan bayramını kutluyorum. Bu bayram sağlık çalışanlarına biraz buruk geldi. Ülkemizin vede tüm dünyanın covid19 la mücadele ettiği bu pandemi döneminde canlarını ortaya koyarcasına bir mücadele içerisine giren sağlık çalışanları maalesef ki beklenti yönünden umutlarına karşılık bulamadılar.

       Yetkili ama etkisiz sarı sendika sağlıkçılarımızın sessiz çığlıklarını duymadı. Maalesef ki çözümsel ciddi bir adımda atmayarak çalışanlarımızı tam bir hayal kırıklığı ve hüsrana uğrattılar.

       En düşük memur maaşına sahip olan sağlık çalışanlarımız “başımızın çaresine bari biz bakalım!!! “dercesine seslerini duyura bilmek için gerek Twitter gerekse sosyal medya üzerinden çağrılar yaptılar. Maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini yetkililerden istediler.

      Bayram öncesi belki bir maaş ikramiye, seyyanen zam, 3600 gibi özlük haklarında iyileştirme isteği bu bayramla beraber biraz daha ümitsizliğe yerini bıraktı.

     Sokağa çıkma yasağının olduğu bu bayramda onlar uzun zamandır ailelerinden ve çocuklarından uzak yaşıyorlar. İftarda sahurda aileleriyle birlikte olamadılar. Ve çoğu bu bayramda hastanelerde görevlerinin başında hastalara canla başla hizmet veriyorlar.

      Elbette ki hakları ödenemez. Ama biz ödenebilir haklarını istiyoruz. Maaş ve özlük haklarında iyileştirme istiyoruz. Çok değil sadece ve sadece olması gereken haklarını istiyoruz.

      Şehit Gazi Sen Ailesi olarak her platformda kıymetli sağlık çalışanlarımızın yanındayız. Onların seslerini her yerde duyurmak için çabalıyoruz.

      Pandemi döneminde hayatını kaybeden sağlıkçılarımıza Allah’tan rahmet, hasta olanlara acil şifalar diliyorum.

      Son olarak Kıymetli halkımızdan ricamız kontrollü sosyal mesafeye dikkat etmeleri ve tedbiri elden bırakmamalarıdır. Bu melun hastalığı inşallah birlikte yeneceğiz.

     Tekrardan tüm sağlıkçılarımızın bayramlarını kutluyor minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Bayramınız mübarek olsun…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz