Dadaş Yaltı MHP İl Başkanlığına Aday

0
273

Dadaş Yaltı’nın da MHP Iğdır İl Başkanlığı adaylığını düşündüğü ve bunu  açıkça ifade  ettiği öğrenilmiştir.

Halkımızın yakından tanıdığı Dadaş Yaltı’nın adaylığının duyulması ilimizde olumlu karşılanmış, seven dostları ve toplumumuz tarafından memnuniyetle karşılandığı ifade edilmiştir

İl Meclisi üyeliği ve Sulama Birliğinde başarılı hizmetleri olan Dadaş Yaltı’nın, şimdiye kadar siyasetle iç içe olması ve siyaseti iyi okuyabilmesi onu şanslı kılan faktör olmuştur..

Uzlaşmacı tarafı takdir edilen Yaltı; siyasi yaşamı boyunca 5 yıl MHP İl Genel Meclisi üyeliği, 7 yıl Yeşil Iğdır Sulama Birliği başkanlığı yapmış ve 72 dönem MHP Iğdır Milletvekilliği aday adayı olmuştu.

Öte yandan her seçimde, MHP nin adaylarına kendi adaymış gibi çalışmış, maddi ve manevi destekte bulunmuş, ön saflarda mücadelesi vermiş ve bu vesile ile partisine sadık birisi olduğunu ortaya koymuştur..

Görüldüğü üzere, MHP nin ilimizde başarı ve kazanımı için gönülden partisine bağlı ve sadık olanların, hiçbir sıkıntı ve endişe duymadan, kırgınlık-küskünlük yaratmadan partisine sahip çıkmaları ve başkan adaylığı yarışına katılmaları, onların vefa ve sadakatini göstermiştir..

Siyasette, kırgınlığın-küskünlüğün, başarısızlığın, hele ihanetin yeri yoktur. Siyaset kazanıma öncelik tanır. Başarısızlıklar, hem teşkilat hem de toplum (seçmen) nezdinde küskünlük-kırgınlık ve itibarsızlık yaratır. O beceriksiz yöneticiler yüzünden partiye olan itimat ve güven sarsılır.

Beceriksiz siyasetçi ve başarısız teşkilatlar yüzünden halkımız bugün çıkmaza düşmüş, seçim hüsranları yaşar hale gelmiştir.

Son 3 dönem seçimlerinde hep kayıp ve yenilgi yaşayan toplumumuzun yüzünü güldürecek becerikli, uzlaşmacı siyasetçilere ihtiyacı vardır.

Ben, parti başkanlığı için bugün kendilerini deklere edenlerde o yeteneği görüyorum.

Bilindiği üzere, siyasetteki kazanım parti yönetimlerinin beceri ve çalışmasındaki başarısına bağlıdır. Parti teşkilatları iyi organize olur, halkla-toplumla iyi diyalog içine girer ve gönüller kazanırsa başarıyı sağlar, hedefine kolaylıkla ulaşır. Halktan kopuk siyaset olmaz. Bunun bariz bir örneğini özellikle de MHP teşkilatında görmek mümkündür. Siyasette hiçbir tıtrı olmayanların, has’bel kadar başa gelmeleri ve desinler babında teşkilat yönetmeğe kalkmaları gelinen kötü sonucu hazırlamıştır.

Umar ve ümit ederim ki; yaklaşan parti teşkilatlanmalarında, iyi kişi iyi yönetimler seçilir ise beklenen ve arzu edilen başarı ve seçim kazanımları elde edilmiş olur.

Ben şahsen, aday olacaklarını duyuran kardeşlerimizin iyi bir siyaset yapacaklarına ve bu sayede başarı elde edeceklerine gönülden inanıyor, bu cüret ve medeni cesaretlerinden dolayı kendilerini tebrik ediyor-kutluyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz