Umut Işığı Derneği Destek ve Yardımlarına Devam Ediyor

0
51

   ALLAH HAYIRLARINI KABULVE MAKBUL KILSIN

İstanbul/Güngören’de faaliyet gösteren adıyla maruf UMUT IŞIĞI Eğitim ve Yardımlaşma Derneği 2018 yılından beri faaliyetlerini sürdürmektedir.

Dernek olarak, kuruluş ve prensipleri gereği fakir- yoksul-fukara ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmek bir nebze olsa onlara destek olmak görevini yapmakta ve bunu kendilerine şiar edinmektedir.

Hayırsever vatandaşların; kendilerine sağladığı maddi imkânları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakla kendilerini vicdani görevli sayan dernek mensupları, yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken ince eleyip sık dokumayı kendilerine prensip edinmişlerdir.

Adıyla eşdeğer UMUT Işığı, bir nev’i fakir-fukaranın umut ışığı olmuştur.

Yardımları yaparken, yardımı hak edip etmediğinin araştırmasını yapan, e-devletine bakan, araştırıp soruşturan dernek mensupları evlere dahi giderek yardım talebinde bulunanları inceledikten sonra uygun gördüklerine gereken yardımı esirgememektedir.

  Özellikle dernek, maddi ve nakdi yardım yaparken o kişinin cinsine, ırkına, zümresine, rengine, nereli olup olmadığına değil gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığına bakmaktadır.

Kendini ihtiyaç sahiplerine adayan, takdir ve teveccühe layık dernek üyeleri sadece bu kadarla yetinmeyip eğitime de önem vermektedir. Her fakir aileye düzenli olarak her ay 250 tl. nakdi yardım sağlamaktadır.  Öteye giderek, eğitime destek amacıyla Pazar günleri, Eğitmenler nezaretinde akit dersler yanında ilkokuldan Yükseköğretime kadar her alanda öğrenim desteği sağlanmakta, burslar verilmektedir.

Covid-19 salgını sürecince ekonomik zorluklar yaşayan ailelere nakdi destek verilmekte ve fatura giderleri karşılanmaktadır. Ev ihtiyaçlarını da gideren dernek, nakdi destekle birlikte hali hazır 35 aileye düzenli olarak aylık yardımda bulunurken 55 öğrenciye burs desteği sağlamaktadır.

Dernek bununla kalmamakta,” desteğe ihtiyacı olan hak etmiş her aileye kapımız açıktır, başvurularınızı yapabilirsiniz” demektedir.

Bizde;  başta bu ağırlıklı maddi desteği Umut Işığı kanalıyla sunan hayırseverler olmak üzere yardım çalışmalarında emeği geçen dernek mensuplarını kutluyor, hayırlarının Allah katında kabul ve makbul olmasını diliyoruz.

Not: Resimdekiler Dernek Üyeleridir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz