YENİ ROTA

0
37

Ankara’da yeni evime ve işime alışmaya çalışırken, korkarak çıktığım Ankara trafiğinde bana en büyük yardımcı, tabi ki navigasyon. Arabamla yanlışlıkla çatalın solu derken çatalın sağından girdiğimde veya döner kavşaktan üçüncü çıkışı sayarken arkamdan çalan kornalardan ürkerek saptığım yollarda hep yeni rota çizmekte. “Yeni Rota belirlendi” denmesi kadar içimi rahatlatan bir cümle yok. Şunu anladım, bütün yollar eninde sonunda istediğiniz yere çıkabiliyor. Yeni yollar tercih etseniz de kaybolsanız da yolunuzu bulursunuz.

Aslında hayatta öyle değil mi? Yeni tercihler yeni rotalardır. Bizim seçimlerinize göre yollarımız çizilecektir. Her tercih yeni bir yaşam çizgisidir. Kader o yönde ilerleyecektir.

Sorun seçimimizin ne kadar sağlıklı yapıldığıdır. Burada çok iyi düşünmek ve karar vermek durumu devreye giriyor. Her şey önce hayalle başlarmış ya, önce düşüncede canlandırmak ve sonra uygulamaya sokmak gerekir kanısındayım. Tercih her zaman gönlümüze göre de olmayabilir. Bilirsiniz ki çevre ve yanınızdakilerin isteği de yeni kararlarınızda çok etkilidir. Ve radikal bir kararla düğmeye basmış ve hadi hayırlısı demişseniz, rota belirlemiştir ve artık yapacak bir şey yoktur.Bir anda kendinizi toplanmış eşyaların arasında ve yeni ikametinize doğru yola çıkmış bulursunuz. Artık sizi bekleyen yeni bir hayat, yeni insanlar, yeni kimlikler tanıyacağınız yeni sokaklar vardır. Bu hayatın her alanında öyledir; yemek yiyeceğiniz restorana, alacağınız ayakkabıya, giysiye, arkadaşa, evleneceğiniz eşe kadar yapılan her tercih hayatınızın o kişi veya eşyayla veya da o yerde devam etmesi demektir. Yani yeni bir yoldur.   Dileğim herkesin gönlüne göre yeni rotalar çizmesidir.

Yollarınız açık rotalarınız düz olsun ve her ne olursa olsun sağlıkla sevgiyle olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz