Bizim İçin En Büyük Gurur Vesilesi

0
48

Torunumuz Ezgi Doktorluk Görevine Başladı.

    Öncelikle benim bugün yaşadığım sevinç ve mutluluğumu Allah herkese nasip etsin.

İftihar vesilem; yüksek tahsillerini tamamlamış, birbirinden karakterli, dürüst, terbiyeli ve becerikli yetişkin 4 toruna sahibi oluşumdur.

Bunlardan (Alikemal-Dilare) İngiltere’de, (Özge) Fransa’da bir diğeri (Ezgi) ise burada.

Ali Kemal; Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası Bölümünü bitirip İngiltere’de bir yıl mastır 4 yıl doktorasını yaptıktan ve İsrail Dili(İbranice) tezini verdikten sonra İngiltere’de Hukuk tahsili yapmaya başlamıştır. Bir iki ay sonra Hukuk fakültesinden de mezun olmasını beklediğimiz Alikemal İngilizce olmak üzere iki yabancı dil biliyor,

Dilare; İngiltere Aston Üniversitesi Uluslararası İşletme ve Yönetim dalında öğrenimini ve Coventry’de master’ini tamamlamıştır. Dilare, İngilizce dahil Almanca ve İtalyanca bilmektedir.

Özge; İstanbul Robert kolejini bitirdikten sonra Fransa’ya gitmiş orada hem Siyasal Bilgiler hem de Hukuk Fakültesinde Ticari Hukuk okuduktan ve her iki Üniversitesinin mastırlarını tamamladıktan sonra Hukuku tercih etmiş, şimdi de mesleğine adapte olmak için Fransa’da bir hukuk bürosunda stajyerlik yaparak belgesini almaya çalışmaktadır. Belgesinin aldıktan sonra ya Fransa’da yada İstanbul’da mesleğini (Avukatlığını) icra etmeye çalışacaktır. Özge kızımız İngilizce, Fransızca olmak üzere Türkçemiz dışında 4 yabancı dil bilmektedir. Bunlardan biri olan Arapçayı öğrenmek üzere okulu tarafından Beyrut’a gönderilmiş ve kendisine orada bir yıl eğitim aldırılmıştı.

Ezgi; torunumuz ise American kolejini tamamladıktan sonra İstanbul 7 Tepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden bu yıl mezun olmuş ve İstanbul Maltepe Devlet Hastanesine ataması yapılmıştır. Bugün görevine başlayan Ezgi, İngilizce olmak üzere 3 yabancı dil sahibidir.

     Aylin; Berlin Frei Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş, 2 yabancı dil sahibidir.

     İlayda; Berlin’ Potsdam Üniversitesi TIP Fakültesine öğrenimini sürdürüyor.

Sever’ler olarak;  tahsile, kültüre, okumaya ve öğrenime önem veren ve öncelik tanıyan bir aileyiz. Ben dâhil tüm sever ailesi, halkımıza hizmette bulunmayı ve hizmette kusur etmemeyi kendimize şiar edinmişiz. Yukarıda isimlerini zikrettiğim kültürlü, vakar, bilgi birikim, yetenek ve tevazu sahibi diğer aile bireylerim inşallah çok yakın bir zamanda halkımızın hizmetinde olacaklardır.

Bu itibarla; halkımıza hizmet etmeye namzet, ailemizden.

Doktor olarak; Alper ve (Eş’i) ile Ezgi görev yaparken İlayda Berlin’de Tıp okumaya devam ediyor.

Hukukçu olarak; Merve ile Berlin Frei Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Aylin’nin Almanya’daki ihtisasları devam ediyor.

Böylece, Doktorlarımızdan 3’ü şuanda görevde bulunurken 4 Hukukçumuzdan Özge, Alikemal, Aylin ve Merve çok yakında halkımızın hizmetine amade hale gelecek, hukuki konularda hemhâl olacaklardır.

Sevinçli ve mutluyuz, bu mutluluğumuzu herkesle paylaşıyor, bugün muteber ve kutsal saydığımız Doktorluk görevine başlayan torunuma, hasta vatandaşlarımıza, kusursuz yapacağı hizmetinde başarılar diliyorum.

Not: Pandemiden dolayı beyaz önlük yerine bu kıyafet tercih edilmiş

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz