Azerbaycan Bayram Yapıyor…

0
155

28 yıldan beridir Toprakları Ermenistan tarafından işgal edilen Azerbaycan’nın, topraklarını azad etmek için verdiği kararlı ve azimli mücadelesinin semeresini bugün gördü.

43 günden beri yaptığı savaşta, sırasıyla; Zenginalan, Mezre, Kubatlı, Cebrail, Hodrut, Fuzuli, Hotovandı’dan sonra şimdide Karabağ’ın önemli ve gözde kenti ŞUŞA’yı Ermeni güçlerini temizleyerek geri aldı. Dolayısıyla Azerbaycan kuvvetleri yine önemli kentlerinden biri olan ve işgalden sonra Ermenilerce Karabağ’ın başkenti olarak lanse edilen Hankendi’ne kısa zaman ulaşma ve geri alma imkânını elde etmiş oldular.

Azerbaycan (Karabağ)ın kalbi sayılan ŞUŞA, tarihi ve kültürel öneme haiz kritik bir bölgedir. 270 yıllık bir Türk şehri ve medeniyetin beşiği olan ŞUŞA’nın kazanımı başta Azerbaycan olmak üzere Türkiye ve diğer Türk kentlerinde sevinç ve coşku ile karşılanmıştır.
Sevinç ve coşkunun hakim olduğu Azerbaycan halkı, erkekli kadınlı çoluk çocuklu; bir ellerinde Türk diğer ellerinde Azerbaycan bayrakları olmak üzere cadde ve sokaklarda gösteri yapmakta halay çekip eğlenceler tertip etmektedir.
Bayramınız-kazanız mübarek, mutluluğunuz daim ve neşeniz bol olsun.
Başta, bu cesareti gösterip karar verici yöneticileri ve zafer üstüne zaferler kazanan Azerbaycan ordusunu kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.
Not. Geri kalan rayonları elde etmek için 4 cepheden Ermeni kuvvetlerine saldıran ve şimdiye kadar 245 yerleşim yerini geri alan Azerbaycan ordusu geri kalan yerleride almak için savaşını kararlılıkla sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz