Karabağ Özgürlüğüne Kavuştu

0
167

 30 yıldır Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ sonunda özgürlüğüne kavuştu.  Azerbaycan’ın operasyonları Ermenistan’a ağır kayıplar verdirerek ateşkes imzalatmak zorunda bıraktı.

ERMENİSTAN’IN SAVUNMA HATTINI 44 GÜNDE KIRDIK    

Azerbaycan ordusu mümkün olmayanı başardı. Ermeniler çok büyük savunma hattı oluşturmuşlardı. Bu savunmayı kırmak çok zordu. Ama Azerbaycan ordusu bunu başardı. 44 günün içinde çok büyük arazileri işgalden azad etti Ermeni ordusunu tamamen mahvettik.

PKK’LI TERÖRİSTLERİ VE YAŞLILARI CEPHEYE TAŞIDILAR

Ermeniler savaşacak asker bile bulamadılar. Düşünün mecburen yaşlı insanlarını getirdiler savaş alanına aynı zamanda da PKK teröristlerini ayda 600 dolar maaş vererek bizle savaşa getirdiler. Ama hepsi mahvoldu. Şükürler olsun yenebildik.

KARABAĞ’DA YAŞAYAN ERMENİLERİN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ

Orada yaşayan eskiden de Azerbaycan vatandaşı olan Ermeni asıllı insanların yaşaması için biz her türlü şartı yaratacağız ve onların da güvenliğini biz temin edebileceğiz. Rus barışçıl güçleri ile Türk askerleri güvenliği sağlayacak.

Ve Rusya az önce duyurdu! Türkiye resmen orada…

Son dakika haberlerine göre, Dağlık Karabağ’da tarihi bir hezimet yaşayan Ermenistan’da bugün büyük bir gösteri bekleniyor, Russia Today’in Ermeni yayın yönetmeni Margarita Simonyan’ın Facebook sayfasında yazdıkları şok dalgası gibi yayıldı. Rusya, Türkiye ile yapılacak işbirliğini resmen açıkladı. Azerbaycan ise, Türk askerinin gözlem noktalarında olacağını söylüyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz