AK Parti Iğdır İl Kongresi Tatsız ve Sancılı Geçti

0
105

AK PARTİ Iğdır İl Kongresinin, siyasi anlayış, gelenek ve göreneklerden uzak, tartışmalı ve tatsız geçtiği öğrenildi.

Yapılan seçimde, bir süreden beri il başkanlığı yapan Ali Kemal Ayaz yeniden parti başkanlığına seçildi.

Seçimin; siyasi ahlak ve kurallardan uzak yapıldığı ve adaylık için isimleri zikredilen iki kişiden biri diskalifiye edildi.

Olayın tatsız tarafı, adalardan Ekrem Demirtekin’in adaylığının engellenmesi ve aday olarak kongreye sokulmaması olmuştur. Aday olmak için tüzükleri gereği kongreye %5 delegenin oyunu sunan kişinin aday olması mümkün iken ne yazık ki Demirtekin seçime katılımı, Noter imzalı olmasına rağmen, imzaların sahte olduğu iddiasıyla müracaatı kabul edilmemiş ve seçime katılımı engellenmiştir.

Siyasi partiler tüzüklerine uyması gerekirken Ak Partinin, Iğdır İl kongresinde, kendi hazırladıkları tüzüklerine uymama ve tüzük dışına çıkma hatasına düştüğü görülmüştür.

Kongreye, il dışından kişiler katılmış bunlardan Genel merkezlerince görevlendirilen Mahmut Gürcan divan başkanlığına seçilmiştir. Mehmet Sami Mallı isimli diğer bir kişi ise rakip adayın delegelerinin salondan çıkarılmasında başrol oynamıştır.

İtiş kakışların olduğu kongrede seçimi, tek aday olarak katılan Ali Kemal Ayaz kazanmıştır.

Iğdır kongresinde hizip doğmaması için, her iki adayın uzlaşmasını sağlamak üzere genel merkezden bir heyetin gönderileceği söylenirken ne yazık ki gönderilen heyetin “uzlaşma”değil, ayrışmasını ve karşı adayın salondan atılmasını sağlamıştır.

Seçimi kazanan Ali Kemal Ayaz’a başarılar dileriz. Halkımız ve ilimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz