Kendi Üniversitemizde Neden Iğdırlı Bir Rektör Olmasın !..

1
232

Yüksek Öğretim Kurulundan (YÖK) tarafından Iğdır Üniversitesine rektör ataması yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş şartları taşıyan adaylar, bugünden itibaren 19 Şubat Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilecek.

Adaylar, başvurularında, profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduklarına dair belge ile Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde bulunan, “Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az 5 yıl çalışmış olmak” şartını sağladığını gösterir belge gibi dokümanları da hazır bulunduracak.

Yazımızda da belirtildiği üzere İlimiz Üniversitesine yeni bir rektörün atamasının yapılacağı öğrenilmiştir.

Üniversitemizde rektörlük yapacak, bilgi birikim ve deneyim sahibi, kendisini yetiştirmiş ispata gerek olmayan Sayın Gürel gibi rektörlük yapacak” Prf. Ünvanına sahip değerli hemşerilerimizden biri neden olmasın” diye düşünüyoruz.

Örneğin; Prf. Ekrem Gürel hemşerimizin buna layık ve bihakkın bu görevi liyakatiyle yerine getirebilecek bilgi ve kültüre sahip olduğunu biliyoruz.

O zaman, değerli hemşerimizin müracaatı halinde siyasilerimizin başta İstanbul Ak Parti Milletvekilimiz Sayın Şamil Ayrım,  MHP Milletvekilimiz Sayın Yaşar Karadağ hatta Ak Parti ve MHP İl Başkan ve teşkilatlarının büyük yardım ve siyasi destekleri gerekmektedir.

Bahse konu hemşerilik olunca iktidarda olan bu siyasiler, gereken çaba ve girişimlerini üst seviyede tutmalıdırlar. Bunun kaçar-tutar tarafı gibi hiçbir gerekçe ve bahanesi de olamaz.

İktidarız diye övünmelerinize; bu gibi durumlarda yapacağınız hizmet ve başarıyı da ortak etmelisiniz. İşte o zaman sizin ve İktidarınızın gücü önem kazanır.

Bekleyip görmek istiyoruz..

1 Yorum

  1. Sayın sever sizin bu tespitlerinize bir IĞDIRLI olarak içtenlikle katılıyorum.Diğer hemşerilerimize başarılar dilemekle beraber Van’da çocuk Prof Oğuz Tuncer’in de aday olduğunu bilginize sunar tüm hemşerilerimize başarılar dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz