Yeniden Iğdır’ın İnşası…

0
104
seç

Bundan önceki yazımda “Iğdır’da Çözüm Nasıl Olur Yakında Görüşürüz” demiştim. Yeniden inşa demekteki kastım: Iğdır’ın yaşanabilir bir şehir olmasını ve değerlerimizin korunması adına, düşünsel ve eylemsel anlamda, Iğdır’ın ve Iğdırlıların tümünü kapsayacak şekilde,  bir güç birliğinin oluşturulmasıdır.

Iğdır’ın yerlisi olan insanlar, yıllardır olup bitenlerden rahatsızlar. Siyasilerin varlığı, her daim devam edecek, lakin siyasilerden memnun olmayanlar çoğunlukta. Açıkçası siyasilere pek fazla güven kalmamış. Oysa her yol siyasetten geçmesine rağmen, güven duygusunun azalması nedeniyle Iğdır halkı güven veren bir oluşuma sıcak bakıyor. Iğdır halkına, Iğdır kökenli herkese güven verecek bir oluşum, mecburiyet haline gelmiştir.

Geçmişle ilgili, herkes çok şeyi konuşur. Geçmişten ders çıkarmanın dışında , konuşulacak herşey insanı yorar ve insanları birbirinden  soğur ve akabinde güvensiz bir ortamın oluşmasına neden olur. Suçlamayı ve hesap sormayı bir tarafa bırakıp geleceğimizle ilgili gerçekçi yaklaşımları konuşmak ve burada yaşayanları mutlu kılacak, yeniden bir yapılanmanın olmasını isteyen çok insan var. Her anlamda örgütlenmemiz lazım. Her şeyi, yüce devletimizden beklemenin bir anlamı yoktur!..

Örgütsüz toplum, köle toplumdur. Örgütlenme denince, sivil toplum olmanın yani çağdaş toplum olmanın bilincine vararak; ekonomik, sosyal ve kültürel olarak kendimizi geliştirmek zorundayız. Azeri halkı içinde bulunduğu rehavetten, gevşeklikten, bencillikten ve kendi başına hareket etmekten biran önce kurtulmalıdır. En büyük handikabımız olan çekememezlikten uzak olmalıyız. Sarı öküz elimizden gitti!.. Hiç değilse bundan sonra varlığımızı, değerlerimizi ve onurumuzu kurtarmalıyız.

Iğdır’da ayrımcılık yapmaya kimsenin hakkı yoktur. Yapanların verdiği zararlar ortadadır. Milli vd manevi değerlere bağlı, saygılı, siyasi zorbalık yapmayan, vatan sevgisi ve Iğdır sedası olan herkes bu yeni oluşumun çatısı altında yer almaya hak kazanmıştır. Bu yeni oluşumda kimsenin kimseye üstünlüğü olamaz!.

Bu toplumsal bir meseledir. Oluşumun ilkeleri ve kuralları olacaktır. İlkelere uyan ve destek olan herkes kazanacaktır. Kazanan Iğdır ve Iğdırlılar olacaktır.

Siyaset üstü bir anlayışla, her kesimden insanların yer aldığı bu oluşumda; herkesin görüşü alınacak, gerçekçi ve uygun olanlar hayata geçirilmeye çalışılacaktır. Emeğe saygı, düşünceler hoş görüşlü, projelere değer verilecek, icraatlar takdir edilerek ödüllendirilecektir. Yatırımlara sermaye koyanlar payları oranında haklarını alacak ve hayırlara vesile olacak yardımlar, rencide edilmeden gerekli kişilere adilce ulaştırılacaktır.

Şimdi herkesin merak ettiği soruya cevap verelim:

Bu oluşumu, öncelikle Iğdır’da yaşayan ve çeşitli kesimlerden insanlar oluşturuyor. Bir yönetim kadro var. Bu oluşumda, akıl dışılığa yer yok. Ülke ve Iğdır gerçeğinden hareket edilerek; adam kayırma, rant sağlama, ego yarıştırma, dedikodu olmayacak. Bilgiye, liyakate, icraata, dürüstlüğe, ülke ve memleket sevgisine yer verilecektir. Çok yönlü görüşmeler yapılıyor, mesken için yer kiralanıyor. İlkeler ve kurallar yakında açıklanacaktır.

Bu güzel memleketimiz ve insanlarımız için beklentisiz ve koşulsuz olarak gelin gücümüzü birleştirelim. Bu konuda düşünce  ve isteklerinizi bekliyoruz.

Gönül  ve işbirliğiyle yola çıkalım. En büyük yardımcımız yüce ALLAH’tır. Yolumuz açık olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz