Dernek Bir İsim Bir Tabeleden İbaret miş !

0
66
      “Ankara Azerbaycan Derneğinden Çatlak Sesler Geliyor” haberimizin gereksiz tepkilerle karşılandığına üzülerek şahit olduk.
      Ankara Azerbaycan derneğinden Selçuk Ünal imzasıyla facebook sitemize gelen yazıda ; derneğin methiyesinin yapıldığı, Azerbaycan’ı Anadolu Türk’üne tanıtmak maksadıyla Mehmet Emin Resulzade’nin direktifleriyle kurulduğu ve 72 yıldan beri bu görevin layıkıyla yerine getirilmiş olduğunu duyduk!. Halbu ki buna gerek yoktu. Ben, Siyasetimin tam verimli zamanında Ankara ziyaretlerim de sık sık uğramak imkânı bulduğumu hatırlıyorum.
Demek istediğim şu ki; “tereciye tere satılmaz”.
     Bu yaştan sonra kimselerden ne dernekçiliği ne siyaseti ne adabımuaşereti öğrenecek değiliz. Herkes aklını kendisine saklasın.
     Cevabi yazıda “ kimseye eyvallahlarının olmadığı, dernek            çalışmalarında onlarca yüksek lisans ve doktora tezi olmuşlarla yönetildiği “imasında bulunan sayın imza sahibi çok iyi biliyorlar ki, benim, 1964 yılından beri gazetecilik ve 1966 yılından beri de siyasi ve dernekçilik hayat ve deneyimim vardır. Bunu, kendileri dahi Derneğin en üst yetkililerinden Sayın Cemil Ünal çok iyi bilmektedir.
Eleştirilerden rahatsızlık duymayacağını ifade eden imza sahibi ne yazık ki ufak bir irdelemede çok büyük rahatsızlık duyduğunu yazısıyla teyit eder durumuna düştüğünün farkında bile değil. Hatta, yazısını: “endişe edilmesin, dernek kuruluş amacına uygun olarak hizmetine devam edecek tir, bunda kimsenin şüphesi olması-Selçuk Ünal” diye tamamlıyor. Bitiminde, yazısının hiçbir yazı adabına ve nezaket kuralına uymadığını söyler sek yanılmamış oluruz. Lisans ve doktora almış kişiler eğer bu kafa bu mantıkla dernek yönetiyor sa ben onu kınarım. Yazık olmuş bizi kimler yönetiyor diye şüphe ederim. Eğer dernek bu kültür sahibi kişilerle yönetilmiş olsa idi biz bunu bugün eleştirir olmazdık.
     Ufak bir dokunmayla figan eden dernek yönetici ve savunucularına sormak isterim:
     72 yıllık derneğiniz birkaç yıllık derneklerin yaptığı ve verdiği hizmetlerin çok gerisinde kaldığını, bugüne kadar elle tutulur ve şunu da biz yaptık-sağladık diyebilecekleri bir hizmetleri nin bulunmadığını, 44 gün süren Azerbaycan-Ermenistan (Karabağ) savaşında dernek olarak herhangi yararlı bir girişimlerinin olmadığını söylersek mübalağa yapmamış oluruz.
     Demek oluyor ki, söylentiler doğru. Dernek sadece bir isim, bir tabeladan ibaretmiş..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz