Telefon Medyacılığına İtibar Edilmemeli..

0
80

Çok öncelerden varlığı hissedilen ve bazı bürokratlardan her nedense ilgi ve iltifat gördükleri için, medya ve gazeteciliğin yüzkarası haline gelen Telefon Medyacılık varlığının biraz daha hissettirildiğini görüyoruz.
Eline aldığı telefonunun facebook’undan / Twitter’inden sağa sola saldıran, “çok şeyini biliyorum, bana bunu-bu kadarını vermezsen senin aleyhinde yayın ve propagandalar yaparım” gibisinden şantaj yaparak maddiyat talebinde bulunanların yaptıkları bu sahtekârlık bu rezillik gerçek anlamda gazetecilik yapanlar için, bir utanç kaynağı, onlar için ise yüz karalığıdır.
Baskı makinası(Matbaası) bulunmayan, yayın ismi olmayan ve yayını için izine tabi tutulmayan yani mevkuteyle yakından ve uzaktan alakasız olmayan kişilere gazeteci denmez. Eline telefon veya makine alıp resim çeken, yazı yazan, haber yapıp paylaşımda bulunanlar gazeteci sayılsaydı, ülkemizin 81 milyonunun hemen hemen %70 ‘sine gazeteci denmesi gerekirdi.
Böyle dengesizlik yapıp etrafta gazetecilik taslayan, bazı daire müdür ve amirlerine şantaj yapıp maddiyat talebinde bulunanların olduğunu duymak tiksindiriyor bizleri. Bu gibilerin varlığından utanıyor ve gazetecilikle bağdaştırmayıp zül addediyoruz.
Bu gibi haysiyet yoksunu, arda damarı çatlamış, utanmaz-arlanmaz ve onursuzları asla aramızda görmek istemiyor, kendilerinden tiksiniyor ve kendileri adına utanç duyuyoruz.
Kabahati onlar kadar birazda; kendisine şantaj yapılan kişilerde ve daire müdür ve amirlerinde de görüyoruz.
Eğer protokollerde bu gibilere yer verilmez, kurum toplantılarına, ziyafet ve ağırlama gibi davetlere çağrılmaz ve bu gibi gazetecilik ayağına yatanlara itibar edilmez ve gerektiğinde kapı dışarı edilirler ise bu hayâsız ve onursuzların aramızda barınması önlemiş olur.
Edindiğim bilgilere göre, ve’de doğru ise şantaja uğrayanlar arasında; Tapu Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, İş Kur Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü gibi kurumların bazı yetkili ve personelleri, hatta İktidarın İl başkanı dâhi bulunmaktadır. Yapılan şantajlardan netice elde edilip edilmediğini pek bilemediğimiz gibi bu üçkâğıtçıların ileride daha ne gibi şantaj ve iftiralara başvuracağını da pek kestiremiyoruz.
Özellikle ricamız; başta ilimizin sayın valisi, Emniyet Müdürü, Garnizon Komutanlığı ile bazı üst bürokratlarımızadır. Bu gibilerin, gazetecilik mesleğine fazla zarar vermeden, mesleğin onur ve gururunu fazla incitmeden-zedelemeden, siz sayın üst makam sahiplerinden yardım ve destek bekliyoruz. Onların, tarafınızdan rağbet görmemesi-dışlanması ve gerektiğinde haklarında yasal işlemler yapılması âcizane temennimizdir.
Böylelerine KOD-29 ‘ gibi tedbirleri uygulamak doğru olanıdır diyor saygılar sunuyoruz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz